• +48 796 021 323
 • kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 19

  kwi

  2016

Scenariusz na Dzień Niepodległości


Dzień Niepodległości jest bardzo ważnym świętem dla naszego kraju. To rocznica upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Właśnie dlatego 11 listopada jest dniem szczególnym dla wszystkich obywateli naszego państwa -  aby uczyć dzieci i młodzież patriotyzmu, i przypomnieć im naszą historię, organizowane są w szkołach specjalne akademie z tej okazji.

W czasie owych akademii wspomina się bohaterów polskich, recytuje najważniejsze wiersze tamtego okresu, albo też śpiewa pieśni patriotyczne. Nierzadkie są również specjalne spektakle, nawiązujące swoją tematyką do tego chwalebnego dnia. Jednakże ciężko co roku przedstawiać to samo, gdyż każdemu mogłoby się to znudzić, a przecież celem podobnych akademii jest zainteresowanie uczniów historią i patriotyzmem. Zamiast co roku samodzielnie komponować całe wystąpienie (co nie jest proste, jako że w końcu kończą się pomysły, a przecież nauczyciele i wychowawcy mają jeszcze wiele świąt, które również hucznie się obchodzi, na przykład Dzień Matki), można skorzystać po prostu z gotowego scenariusza!

scenariusz 11 listopada dla dzieciJednym z takich scenariuszy jest "Pisk Białego Orła", będący wydawniczą propozycją, przygotowaną specjalnie na Dzień Niepodległości. Bohaterowie umiejscowieni są w przeszłości i muszą się zmierzyć z trudną rzeczywistością - wybucha I Wojna Światowa i na front musi wyruszyć ojciec przedstawionej rodziny oraz jeden z synów. Ta wielka tragedia splata się z uratowaniem przez resztę rodziny pewnego poety. Ukrywając się w ich wiejskim domu, wspiera ich poprzez recytowanie patriotycznych wierszy.

Tytułowy pisk orła słychać zaś w duszy każdego Polaka, który pragnie odzyskania niepodległości. Scenariusz wsparty jest licznymi pieśniami, a do książeczki dołączona została płyta, na której znajduje się cała ścieżka muzyczna - w wersji instrumentalnej oraz wokalnej (a nawet efekty dźwiękowe!). Scenariusz może być również w dowolnym miejscu podzielony - można go nieco modyfikować, rezygnować z niektórych części, a nawet skupić się jedynie na piosenkach. Podobne wsparcie jest jednak nieocenione - Dzień Niepodległości powinien być świętowany w odpowiedni, wzniosły sposób. Dzięki gotowym scenariuszom jest to proste, a całe widowisko bardzo interesujące dla widzów.

Piosenki patriotyczne na Dzień Niepodległości

Przedstawieniu towarzyszą piosenki patriotyczne napisane specjalnie na potrzeby tego scenariusza. Do książki dołączono płytę CD z piosenkami w wersji z wokalem oraz podkładami.

Posłuchaj zwiastuna muzycznego (zawiera fragmenty piosenek do scenariusza):Cena: 69 zł
ZAMÓW:
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

 • Telefon:
  +48 796 021 323

 • Jerzmanowice 176B
  32-048 Jerzmanowice

 • E-mail:
  kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl

O nas
logo-footer

Scenariuszeprzedstawien.pl to portal należący do Wydawnictwa "Biała Łódka". Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami oraz do odwiedzenia e-sklepu: www.biala-lodka.pl, gdzie będą Państwo mogli poznać pełną ofertę Wydawnictwa

© Copyright Scenariuszeprzedstawien.pl. All Rights Reserved.