• +48 796 021 323
 • kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 24

  mar

  2016

Jakie piosenki włączać dziecku?

Obcowanie z muzyką od wczesnych lat życia powinno być bardzo ważne dla każdego człowieka. Muzyka znacznie rozwija naszą osobowość i wyobraźnię, zwiększa wrażliwość i sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci na nowe doznania. Nie oznacza to jednak, że musimy czekać do nieco bardziej dojrzałego wieku, aby zacząć zachwycać się ambitniejszą muzyką. Każdy rodzic może znaleźć mnóstwo piosenek dla dzieci, które naprawdę warto "serwować" swoim pociechom już od pierwszych lat ich życia. Są one rzecz jasna dostosowane do poziomu takich maluchów, ale mogą stanowić doskonały początek, dzięki któremu muzyka będzie towarzyszyła takiemu człowiekowi przez całe jego późniejsze życie. Jak jednak wybierać piosenki, które będą odpowiednie dla naszych dzieci?

Polecamy: Piosenki dla dzieci zespołu Baśniowa Kapela >>

Wybranie muzyki odpowiedniej do poziomu i wieku danego dziecka jest kluczową kwestią. Trudno przecież oczekiwać, aby kilkulatek miał zachwycać się dziełami klasycznych kompozytorów – takiej muzyki nie rozumie zresztą nawet wielu dorosłych. Z drugiej strony nie oznacza to wcale, że dobra muzyka dla dzieci ma być całkowicie pozbawiona jakiegokolwiek przekazu. Teksty takich piosenek mają przekazywać wiele wartości, które warto zasiewać w młodych ludziach – wiara w dobro, serdeczność w stosunku do innych ludzi, szacunek do otaczającego nas świata. Piosenki takie powinny być wesołe, bowiem budzenie u maluchów pozytywnych emocji jest czymś bardzo ważnym. Do wieku i poziomu rozwoju słuchacza powinna być dopasowana również sama melodia danej piosenki – ponownie, małe dzieci nie będą w stanie "poradzić sobie" z trudnymi, skomplikowanymi melodiami. Dobranie muzyki odpowiedniej do wieku i rozwoju dziecka jest ważne, bowiem w przeciwnym wypadku maluch zwyczajnie nie będzie rozumiał muzyki, którą mu puszczamy. Nie zainteresuje się nią, bowiem będzie ona dla niego zbyt trudna i skomplikowana w odbiorze – nic zatem z niej nie wyniesie, i być może nawet zniechęci się do muzyki na wiele lat.

Obecnie na rynku możemy znaleźć ogromny wybór artystów, którzy zajmują się muzyką stworzoną właśnie dla maluchów. Jednym z najpopularniejszych od wielu już lat przykładów może być tu Arka Noego, zespół tworzony przez dzieci, wykonujący muzykę dla odbiorców w podobnym wieku. Muzyka jest bardzo wesoła, a wykorzystywane tu melodie trafiają nawet do najmłodszych. Równocześnie piosenki tego zespołu posiadają doskonały przekaz. Nie tylko uczą one religii i skłaniają do przemyśleń na temat Boga, ale pokazują po prostu, jak być dobrym człowiekiem i w jaki sposób należy traktować innych ludzi. Jest to rzecz jasna tylko przykład, ale to właśnie po takich najbardziej znanych wykonawców warto sięgać w pierwszej kolejności.

 • Telefon:
  +48 796 021 323

 • Jerzmanowice 176B
  32-048 Jerzmanowice

 • E-mail:
  kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl

O nas
logo-footer

Scenariuszeprzedstawien.pl to portal należący do Wydawnictwa "Biała Łódka". Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami oraz do odwiedzenia e-sklepu: www.biala-lodka.pl, gdzie będą Państwo mogli poznać pełną ofertę Wydawnictwa

© Copyright Scenariuszeprzedstawien.pl. All Rights Reserved.