• +48 796 021 323
 • kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 14

  kwi

  2016

Dzień Edukacji Narodowej – scenariusz przedstawienia

Dzień Edukacji Narodowej został wprowadzony w Polsce w roku 1972, a zatem ma już ponad 40-letnią tradycję. Jest świętem oświaty i szkolnictwa w Polsce, popularnie nazywanym po prostu "Dniem Nauczyciela".

Jak w Polsce obchodzi się Dzień Edukacji Narodowej?

Kto pracuje w szkole zdaje sobie sprawę, że coroczne przygotowywanie akademii nie jest wcale proste – w pewnym momencie po prostu kończą się pomysły. Akademie z okazji Dnia Nauczyciela nie mogą być nudne, bo zasnęliby i uczniowie, i sami nauczyciele. Nie mogą też być zbyt żywiołowe, ponieważ jest to jednak poważne święto, upamiętniające utworzenie przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.

Ciekawy scenariusz to podstawa i połowa sukcesu!

Musi się spodobać jednocześnie uczniom i nauczycielom, nawiązując do charakteru tego dnia i święta. Najlepiej, gdy akademia w jakiś sposób pokazuje wszystkie troski i radości, jakie dotykają zarówno jedną, jak i drugą grupę – wówczas obie mogą się utożsamiać z występem i uznają go za ciekawszy. Świetny sposób to delikatnie humorystyczny spektakl, odgrywany przez uczniów, podczas którego parodiują oni nauczycieli i samych siebie – najlepiej jednak, by była to parodia nie nawiązująca do żadnego konkretnego nauczyciela, a jedynie przedstawiciela danej grupy jako ogółu. W ten sposób uczniowie na pewno będą bardzo rozbawieni, a nauczyciele będą mogli śmiać się razem z nimi – ponieważ żaden z nich nie poczuje się urażony.

Scenariusz na dzień nauczycielaJak jednak wymyślić podobny scenariusz? I to co roku nowy, ażeby kolejne roczniki nie musiały odgrywać tych samych scenek, a widzowie nie czuli się w końcu znużeni?

Na szczęście można skorzystać z gotowych scenariuszy – ich propozycje zostały bowiem wydane. Na szczególną uwagę może zasługiwać "W nauczycielu mam przyjaciela", które to przedstawienie jest jednocześnie humorystyczne i ma charakter edukacyjny. Bohaterami przedstawienia są m.in. Kazimierz Dolny czy Kuba Kapłanek – nauczyciele noszą zatem charakterystyczne nazwiska i są obdarzeni charakterystycznymi cechami. Pod płaszczem humoru przedstawienie pokazuje jednak wszystkie pozytywne i negatywne sytuacje, z jakimi spotykają się uczniowie oraz nauczyciele. Jest więc trochę śmiesznie, trochę refleksyjnie – a przede wszystkim ciekawie! Ponadto, do scenariusza dołączono płytę z piosenkami napisany specjalnie na tę okoliczność. Fragmentów piosenek z płyty można posłuchać na stronie www.biala-lodka.pl

piosenki na dzień nauczyciela Pobierz fragment scenariusza: TUTAJ
Cena: 49 zł
ZAMÓW:
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

 

 

 • Telefon:
  +48 796 021 323

 • Jerzmanowice 176B
  32-048 Jerzmanowice

 • E-mail:
  kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl

O nas
logo-footer

Scenariuszeprzedstawien.pl to portal należący do Wydawnictwa "Biała Łódka". Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami oraz do odwiedzenia e-sklepu: www.biala-lodka.pl, gdzie będą Państwo mogli poznać pełną ofertę Wydawnictwa

© Copyright Scenariuszeprzedstawien.pl. All Rights Reserved.