• +48 796 021 323
 • kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 18

  kwi

  2016

Dzień Rodziny - scenariusz "Zagubiony czas"

Mama – najukochańsza, najtroskliwsza, najbardziej opiekuńcza, najlepsza. Niejeden dorosły człowiek wspomina ją po latach z łezką w oku. Dzieci również są bardzo przywiązane do mamy i chętnie występują w przedstawieniach upamiętniających jej święto. Organizuje się je nadzwyczaj często w szkołach i przedszkolach.

Podobne działania mogą jednak okazać się problematyczne – wszak wypadałoby co roku mieć inny scenariusz, ażeby dzieci mogły uczyć się czegoś nowego, a rodzice nie byli znudzeni. Nauczyciele i wychowawcy na ogół jednak są nazbyt zajęci swoją pracą i rodziną, by jeszcze pisać podobne scenariusze. Tym bardziej, że jest przecież także Dzień Ojca, Dzień Babci, Dzień Dziadka i tak dalej.

Istnieje jednak sposób, ażeby dzieci miały odpowiedni materiał do pracy, rodzice świetnie się bawili w czasie spektaklu, a wychowawcy nie musieli się nadmiernie wysilać (i tak przygotowanie występu, rozdzielenie ról oraz liczne próby są bardzo absorbujące). Wystarczy kupić gotowe scenariusze, które przygotowało na tą i podobne okazje wydawnictwo Biała Łódka.

scenariusz na dzień rodzinyWarto zaopatrzyć się w taki profesjonalny scenariusz, ponieważ teksty zostały napisane zrozumiałym dla dzieci językiem – nie trzeba się więc obawiać, że będą brzmiały w ustach przedszkolaka, czy pierwszoklasisty zbyt pompatycznie, albo zostaną przez niego przekręcone. Prosty, a jednak interesujący scenariusz – zawierający w sobie zarówno humorystyczne, jak i pełne refleksji motywy – wzbogacony jest dodatkowo oryginalną ścieżką dźwiękową, a utwory dostosowane do scenariusza nagrano na niej zarówno w wersji instrumentalnej, jak i wokalnej. Dzieci mogą więc nie tylko grać, ale i śpiewać - dzięki temu występ będzie ciekawszy. Który rodzic nie chciałby usłyszeć na przykład pieśni "Hymn o mamie i tacie"?.

Jednym z takich scenariuszy jest "Zagubiony czas", gdzie bohaterami są dzieci szukające zgubionego czasu mamy i taty, którzy na co dzień poświęcają im go bardzo mało – są zbytnio zapracowani. Podróż rodzeństwa, któremu towarzyszy najlepszy przyjaciel człowieka, pies, jest bardzo barwna i na pewno zaciekawi wszystkich widzów. Skłania zresztą także do refleksji, a przecież uczyć mogą się nie tylko dzieci, lecz i ich rodzice – na naukę nigdy nie jest za późno! Przekaz jest jasny – najważniejsza jest rodzina. Scenariusz zatem idealnie odpowiada potrzebom Dnia Matki, jak i wielu innym okazjom, związanym z uroczystościami rodzinnymi. Przedstawieniu towarzyszą klimatyczne i wpadające w ucho piosenki napisane specjalnie na potrzeby tego scenariusza. Płyty z piosenkami (wersje z wokalem + podkłady) dołączono do książki. 

piosenki na dzień rodziny piosenki na dzień matki

Posłuchaj zwiastuna muzycznego (zawiera utwory z płyty CD dołączonej do scenariusza):Cena: 59 zł
ZAMÓW:
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

 

 • Telefon:
  +48 796 021 323

 • Jerzmanowice 176B
  32-048 Jerzmanowice

 • E-mail:
  kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl

O nas
logo-footer

Scenariuszeprzedstawien.pl to portal należący do Wydawnictwa "Biała Łódka". Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami oraz do odwiedzenia e-sklepu: www.biala-lodka.pl, gdzie będą Państwo mogli poznać pełną ofertę Wydawnictwa

© Copyright Scenariuszeprzedstawien.pl. All Rights Reserved.