• +48 796 021 323
 • kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 12

  kwi

  2016

Scenariusz o tematyce ekologicznej

Coraz większe problemy związane z zanieczyszczaniem naszego środowiska naturalnego sprawiły, że zaistniała ogromna potrzeba edukowania społeczeństwa właśnie w tym temacie. Jak jednak wiadomo, dobre nawyki należy wpajać już od najmłodszych lat, dlatego tak ważne jest by dzieci w szkole mogły dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak możemy dbać o naszą planetę by zapobiec jej dalszemu niszczeniu.

Bardzo pomocne w takim przypadku okazują się być scenariusze ekologiczne, które w przystępny sposób przekazują dzieciom najistotniejsze informacje dotyczące tego co negatywnie wpływa na stan środowiska oraz jak należy je chronić. Dzieci mają zatem doskonałą możliwość by wykształcić w sobie pozytywne zachowania. Przy pomocy takiego scenariusza uczniowie wraz z nauczycielami mogą przygotować przedstawienie na temat ekologii, które następnie zostaje wystawione przed resztą szkoły czy nawet przedszkola. Świetną okazją na zrealizowanie takiego projektu jest chociażby Dzień Ziemi albo Dzień Sprzątania Świata.

Scenariusz o tematyce ekologicznej - oferta

scenariusz na dzień ziemiW poszukiwaniu wartościowego scenariusza ekologicznego dla przedszkola bądź też szkoły podstawowej, warto skierować swoją uwagę na ofertę Wydawnictwa Biała Łódka. Dostępna obecnie w sklepie internetowym publikacja składa się z książki oraz z płyty CD, na której znajduje się ścieżka dźwiękowa, zarówno z podkładem jak i wokalami, a także plik z tekstem całego scenariusza, który można wydrukować. Przedstawienie zatytułowane „Tropiciele” to scenariusz skierowany przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych. Jego fabuła związana jest z problemem obumierających kasztanowców, które są atakowane przez szkodniki. Temat ten nigdy nie przestaje być aktualny, dlatego ze scenariusza można korzystać praktycznie każdego roku. W przedstawieniu, zadaniem dzieci jest uratowanie kasztanowców z Liliowego Boru, które potrzebują pomocy.

Uczniowie wcielają się w rolę leśnych zwierząt, takich jak wiewiórka, pająk, nietoperz, osa oraz różne ptaki. Przedstawiają one swoje pomysły na to w jaki sposób pomóc kasztanowcom i wymyślają skuteczny plan ratunkowy. Fabuła jest niezwykle ciekawa zarówno dla dzieci, które wystawiają przedstawienie jak i dla uczniów, którzy je oglądają. Dzięki niemu dowiedzą się one jak szrotówek niszczy kasztanowce oraz co zrobić aby pomóc drzewom w takiej sytuacji. Fantastyczne piosenki dodatkowo upiększają całe przedstawienie i jeszcze przez długi czas towarzyszom dzieciom, utrwalając informacje, które zdobyły. Taka przygoda w Liliowym Borze z pewnością poszerzy wiedzę uczniów na temat ekologii i będzie dla nich świetną rozrywką.

ekologia scenariusz przedstawienia Cena: 59 zł
ZAMÓW:
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

 


Posłuchaj zwiastuna muzycznego (zawiera utwory z płyty dołączonej do scenariusza):

 

 • Telefon:
  +48 796 021 323

 • Jerzmanowice 176B
  32-048 Jerzmanowice

 • E-mail:
  kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl

O nas
logo-footer

Scenariuszeprzedstawien.pl to portal należący do Wydawnictwa "Biała Łódka". Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami oraz do odwiedzenia e-sklepu: www.biala-lodka.pl, gdzie będą Państwo mogli poznać pełną ofertę Wydawnictwa

© Copyright Scenariuszeprzedstawien.pl. All Rights Reserved.