• +48 796 021 323
 • kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 5

  kwi

  2016

"Lolek z ciszy niepokalanej" - scenariusz o Janie Pawle II

Bardzo wiele szkół decyduje się na obranie Jana Pawła II jako swojego patrona. Niewątpliwie Ojciec Święty był wielkim Polakiem i wspaniałym wzorem dla młodych ludzi. Warto zatem przedstawiać im jego nauki oraz przybliżyć nieco historię jego życia - miejsca, osoby i wydarzenia, które wpłynęły na jego poglądy i doprowadziły go do wyboru na papieża.
scenariusz o Janie Pawle IIJak jednak należycie to zrobić? Szkoły, które obrały Jana Pawła II na swojego patrona najczęściej w rocznicę jego urodzin, śmierci, czy też wyboru na głowę Kościoła organizują specjalne akademie. Jest to doskonały pomysł, ale warto pamiętać, że młodzież szybko się nudzi i wymaga interesującego przedstawienia owych doniosłych treści. Skomponowanie całości nie jest proste również dlatego, że podobne akademie organizuje się co roku - każdemu wychowawcy mogą się w końcu skończyć pomysły! Na szczęście pojawiły się specjalne publikacje z gotowymi scenariuszami na tę i wiele innych okazji. Jeśli chodzi o scenariusze oparte na biografii papieża, godny polecenia jest zwłaszcza ten noszący tytuł "Lolek z ciszy niepokalanej".
Przedstawia on młodość Karola Wojtyły - jego tęsknotę za zmarłą matką i przyjmowanie kolejnych sakramentów. Widzimy więc jak religijny i pełen patriotyzmu był jego rodzinny dom, a także poznajemy ludzi, którzy mieli wpływ na wybór jego życiowej drogi. Ojciec Święty jest wzorem dla wielu młodych ludzi, którzy na pewno z zaangażowaniem przygotują cały spektakl, a także z zainteresowaniem go obejrzą.

jan paweł II scenariusz przedstawienia

Pobierz fragment scenariusza:TUTAJ
Cena: 59 zł
ZAMÓW:
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

 

 • Telefon:
  +48 796 021 323

 • Jerzmanowice 176B
  32-048 Jerzmanowice

 • E-mail:
  kontakt@scenariuszeprzedstawien.pl

O nas
logo-footer

Scenariuszeprzedstawien.pl to portal należący do Wydawnictwa "Biała Łódka". Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami oraz do odwiedzenia e-sklepu: www.biala-lodka.pl, gdzie będą Państwo mogli poznać pełną ofertę Wydawnictwa

© Copyright Scenariuszeprzedstawien.pl. All Rights Reserved.